Jump to content

Return of the Malay Reefers

RockyBoy
 Share

Recommended Posts

lu ada dapat duit credit gomen kasi untuk off set income tax tak??? wa lupa lah ni duit apa..

tapi ni duit kita tak nampak nye...and ni duit will minus off untuk bayar income tax...so wa da

tak payar bayar lah...tiap tahun dia minus dari acct wa...wa rasa wa dapat ard 5K....

Lu dpt offset income tax 5k?? Cisss!! Tak aci betul....Btw, Mungkin pasal lu anak garmen dorang kasik

privilege tak?....

• SRC Member
Beb...Maser lu pegang amp pat saner tu dorang main satu movie tu main sampai abis ker tak??

tu time ada 3-4 orang tengah test tu amp citer Ratatouille, wa sebok sebok laaa...tak salah projector optoma ngan onkyo 875..masa wa sampai dorang dah start tak tau laaa braper lama dah....passtu wa try pegang tu 875...memang laa panas...komfem kalau 5 saat pon takleh tahan..

• SRC Member
Beb...kalau lu bleh sabar tunggu sampai somewhere akhir tahun ni kan....dorang dah nak launch replacement or another

word is an improvement version of Onkyo egg seben 5 nyer AV amp....Actually, memang lah tidak bleh dinafikan yg amp

875 ni bagus....Cumer satu daripader masalahnyer ialah ramai yg complaint tentang amp ni kalau main lamer dier cepat

panas.....Kalau main 1-2 movie lu bleh letak kuali pat atas pastu bleh goreng telor sunny side-up....Abeh klau lu main 3-4

movie lak dier bleh gorengkan lu sekor ayam KFC beb....So the best is kalau ader ura2 nak pasang Starmex inverter.....

Gua suggest kalau bleh pasang yg tak kurang darik 12000btu untuk HT room lu.....Reason is= Bace ayat2 dibawah ni...

kwang,kawang,kwang.....

Bare in mind!....Room temperature will rise up once you start to onn e projector. amp amer lighting pat lam bilik lu....Tu pon

blom termasok beraper ramai muppet2 yg akan masok dan sedut lu nyer air-con sampai abis dan langsong pengsan pat lam bilik lu lah....So tu pasai lah aircon musti mau power beb....Just my duer duit syiling satu sen beb.. ;)

wa dah dapat quote starmex inverter 2 system.ntuk master bedroom wa 16k btu...ht room 13kbtu...2.3K bengkak.....pasang pintu,pasang partition ngan rockwool 1.65K bengkak....mungkin next week dorang start pasang laaaa....

tu time ada 3-4 orang tengah test tu amp citer Ratatouille, wa sebok sebok laaa...tak salah projector optoma ngan onkyo 875..masa wa sampai dorang dah start tak tau laaa braper lama dah....passtu wa try pegang tu 875...memang laa panas...komfem kalau 5 saat pon takleh tahan..

Takpe lah...Kalau hati dah bekenan sangat tu....masok jer meminang!!....biler sua siap...gua leh dtg buat supertest ar hehee.... :eyebrow:

wa dah dapat quote starmex inverter 2 system.ntuk master bedroom wa 16k btu...ht room 13kbtu...2.3K bengkak.....pasang pintu,pasang partition ngan rockwool 1.65K bengkak....mungkin next week dorang start pasang laaaa....

Orait ar!!...Gua nyer dulu ingat nak buat system 5...yer yer jer eh....Skali kedai telpon hdb dorang tak approved siak....

So buatlah system 4 inverter, Tapi memang puas ati ah lu tangkap inverter....dier nyer current 70 percent save compare

ngan Daikin beb....Btw, Lu 16k btu pat masterbedroom kuat2 nak kasik beku kerper?? Patut 16k btu tu pat HTroom....Gua

nyer 12kbtu pakai pon 27-26 jer paling kuat....Tu pon ramai yg mintak selimut siak....

Sound proofing lu buat kat maner eh?? harge bleh tahan seh....Nanti klau sua siap gua nak nengok workmanship dier bleh?

Sal gua ingat nak bikin pat belakang sofa lak ah....

Gua lak...Next2week raser2 cam nak gik sunting skuntum bunga pat adelphi ar beb... :paiseh:

• SRC Member
Orait ar!!...Gua nyer dulu ingat nak buat system 5...yer yer jer eh....Skali kedai telpon hdb dorang tak approved siak....

So buatlah system 4 inverter, Tapi memang puas ati ah lu tangkap inverter....dier nyer current 70 percent save compare

ngan Daikin beb....Btw, Lu 16k btu pat masterbedroom kuat2 nak kasik beku kerper?? Patut 16k btu tu pat HTroom....Gua

nyer 12kbtu pakai pon 27-26 jer paling kuat....Tu pon ramai yg mintak selimut siak....

masterbedroom wa sekarang single split memang 16k btu...dulu dorang dah calculate...so wa stick tu 16k gak...ht room 13k wa rasa cukup beb...sebab bukan nyer besar sangat bilik...kalau ON nanti...wa rasa ntuk simpan daging dan sayur pon takder hai.... :eyebrow:

masterbedroom wa sekarang single split memang 16k btu...dulu dorang dah calculate...so wa stick tu 16k gak...ht room 13k wa rasa cukup beb...sebab bukan nyer besar sangat bilik...kalau ON nanti...wa rasa ntuk simpan daging dan sayur pon takder hai.... :eyebrow:

Beb....Lu takleh samerkan starmex inverter amer aircon lamer lu tau...Ni inverter nyer power pegik siak.....Gua nyer bilik HT

time hari rayer selalu kalau ader lam 10 muppet masok nak nengok movie gua cumer drop kasik 26degree jer....Tapi kalau nak suroh dorang cepat2 balik gua drop sampai 25 lah....Tau2 ar kan ari rayerkan dorang pakai baju kurung...Komfem mengigil beb.... lagik pon kekadang dok situ lamer2 buat nyemak jer.........hehee

• SRC Member
Beb....Lu takleh samerkan starmex inverter amer aircon lamer lu tau...Ni inverter nyer power pegik siak.....Gua nyer bilik HT

time hari rayer selalu kalau ader lam 10 muppet masok nak nengok movie gua cumer drop kasik 26degree jer....Tapi kalau nak suroh dorang cepat2 balik gua drop sampai 25 lah....Tau2 ar kan ari rayerkan dorang pakai baju kurung...Komfem mengigil beb.... lagik pon kekadang dok situ lamer2 buat nyemak jer.........hehee

ye ke? pasai lu tak cekak siang siang...patut laaa tu melaun wa cekak nak pakai 16k btu sama ngan wa punya lama aircon...dia pandang wa lain maciam je...citt!...kalau tak dah boleh sep lagik seratus doratus ni....

takper laaa kang nanti lorang datang wa letak 22 deg...sampai kening misai semer ada airbatu....

ye ke? pasai lu tak cekak siang siang...patut laaa tu melaun wa cekak nak pakai 16k btu sama ngan wa punya lama aircon...dia pandang wa lain maciam je...citt!...kalau tak dah boleh sep lagik seratus doratus ni....

takper laaa kang nanti lorang datang wa letak 22 deg...sampai kening misai semer ada airbatu....

:lol: Takpe beb...Gua masih ader simpan baju eskimo pat lam lemari....Tu baju bleh kasik badan panas maser

gua naik gunung Yosemitie park kat U.S dulu yg bleh mencecah suhu darjah bawah 0 beb.... :eyebrow:

Tu lah...Gua pon naik heran gak....Mu buek pon senyap2....Takde boleh devide kan untok lagik satu bilik daa dei....

• SRC Member
kalau segan meh wa teka....kalau tak lagik sepasang 685...bluray player kot? atau pon projector baru kot? :rolleyes:

wa sua pasang spy...wa sua tau apa dia mau angkat...tapi wa tak leh bilang lu lah..

nanti tak surprise......kalau dia beli barang baru wa pun epy...yg lama bleh antar umah wa lah....