Jump to content

Return of the Malay Reefers

Copperband
 Share

Recommended Posts

Bro sorry 2 disturb u on monday anyway thanks 4 the help given

No issue beb... ;) Cuma gua angkat telpon kadang2 ada skit lemau....So, Hows that stuff yg lu mentioned ngan gua tempoh ari tu....Si Rockyboy ni pon satu...Lain

kali nak carik jiran pon jangan lah carik nama seiras dengan nama dier eh? Dah lah tu tinggal sama spot kluar lift je beluk kanan....Member kiter ni lak tu tak pernah jumpa....Langsung ketuk pintu rumah terpegi lak tingkat 2....Nama pon bunyik cam sama je eh...Khairil...Shahril....daaaaah si Shahril yg dapaaaat frag...The End... :lol::upsidedown:

Gua nye Ma'am dengar pon boleh terkekek mengilai siak... :lol:

• Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• sky107line

2257

• RockyBoy

2101

• uyopong

1498

• barnacle

1103

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member

Wa tukar sea water 1/3 tank jer. Lepas tu taruk bacteria starter banyak2. Now ok.... :rolleyes:

Itu bacteria mana beli apa jenama nya, Ya semalam ya punya sps ada keluar benang puteh dia main layang2 ka atau kana gigit nyamuk pls advice.

• SRC Member
Woi!!! Lu org semua cam senyap je tentang perjumpaan raya....Cam takde respond je...Kan aper gua takmoh terkejut2 nyer eh...Sal gua pon nak tau gak

berapa ramai yg nak kena kasik makan biskut marie sama teh bujang nanti....

Err...Rockyboy nampak sua set...lu org semua amcam? Tapi kalau

misalnye hanye dia je yg datang pon orite gak :yeah: ....Safe sikit gua nyer frag.... :whistle

gua rasa kalau gua punya oran umah tak jadi pergi seberang tambak gua join

• SRC Member

No issue beb... ;) Cuma gua angkat telpon kadang2 ada skit lemau....So, Hows that stuff yg lu mentioned ngan gua tempoh ari tu....Si Rockyboy ni pon satu...Lain

kali nak carik jiran pon jangan lah carik nama seiras dengan nama dier eh? Dah lah tu tinggal sama spot kluar lift je beluk kanan....Member kiter ni lak tu tak pernah jumpa....Langsung ketuk pintu rumah terpegi lak tingkat 2....Nama pon bunyik cam sama je eh...Khairil...Shahril....daaaaah si Shahril yg dapaaaat frag...The End... :lol::upsidedown:

beb lu best la dan juga yg lain2 bro,gua cerita kan oran umah gua pun ketawa lepak.Bro gua tak lupa bila lu boleh amik besok gua ada ka west coast hawker centre visit gua punya mak ka nursing home Darul Syifa dekat dengan Jireh 10:30am to 14:00pm kalau lu oriet lu call gua tapi ada green millipora ja

Nama jiran wa Suhairil .... nama wa Khairil ....

Jiran wa punya bini pandai buat kuih beb ... hari raya jer buat 32,000 biji kuih. Deepavali dah ada order 500 botol kuih tat. Jadi lu pun boleh amik frag kuih dari rumah dier beb.... kalau lu salah belok kiri atau kanan .... :D

Member of :
post-1182-0-60431600-1322062247_thumb.jp

UEN: T08SS0098F

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member

Nama jiran wa Suhairil .... nama wa Khairil ....

Jiran wa punya bini pandai buat kuih beb ... hari raya jer buat 32,000 biji kuih. Deepavali dah ada order 500 botol kuih tat. Jadi lu pun boleh amik frag kuih dari rumah dier beb.... kalau lu salah belok kiri atau kanan .... :D

lu punya ruma kiri atau kanan dari depan rumah suhairil

• SRC Member

Wa punya blok cuma ada 4 rumah sederet. Rumah wa sebelah kanan. Kalau lagi muskil, tengok notice board depan lif tingkat satu, ada wa punya address.

oriet semalam gua punya sps ada keluar benang puteh dalam satu jam ok la apa pasal

Itu bacteria mana beli apa jenama nya, Ya semalam ya punya sps ada keluar benang puteh dia main layang2 ka atau kana gigit nyamuk pls advice.

Wa beli bacteria kat petmart.

Itu ada binatang kat sps .... dier selalu tabur jala. Lepas tu dier tarik balik jala tu. Apa2 yang lekat kat jala tu, dier makan .... :blink:

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member

shahril dapat frag tak kisah beb,....shahril ada tank ker? :lol::lol:

shahril dapat frag tak kisah beb,....shahril ada tank ker? :lol::lol:

Dier ada tank tapi tank ikan emas. Dulu dier ada marine tank. Ini marine tank dengan LPS, chiller, skimmer, dll, ada expatriate kasi dier. Semua LPS wild caught kat Bali bila expatriate tu ki scuba. Bila taruk kat rumah jiran wa, dier buat 1/2 tank water change. Dier punya water change champion beb...... Dier tuang air satu atau dua baldi dalam tank, lepas tu letak garam. Lagi brapa jam, corals dier semua jadi putih beb. Besok nyer, ikan2 nyer semua swim backstroke. Lepas tu dier tanya wa.. macam mana boleh jadi gini .... :lol::lol: Wa nak ketawa segan beb...

Member of :

MASS in Facebook

Reefing in LED

• SRC Member

kalau nak cerita pasal bacteria ni memang berjela jela,,,

tapi pendak kan cerita laaa...dlm tank dah memang ada bacteria,esp kat life rock..tapi most of the bacteria yg ada kat system kita tu dormant...makna nya they are there....tapi tak buat apa apa....dorang leks jeeee...

apa yg lu boleh buat nak kasik dia aktif balik....kena lahh kasik sedikit carbon source kat dorang...cam kitarang gak lak....tekan 4 tin redbul baru boleh keje cam bangla.... :lol:

so,apa yg Rockyboy letak bacteria tu...mungkin specific kind of bacteria/bacteria food/carbon source to reduce PO4 n NO3 :D

• SRC Member

Dier ada tank tapi tank ikan emas. Dulu dier ada marine tank. Ini marine tank dengan LPS, chiller, skimmer, dll, ada expatriate kasi dier. Semua LPS wild caught kat Bali bila expatriate tu ki scuba. Bila taruk kat rumah jiran wa, dier buat 1/2 tank water change. Dier punya water change champion beb...... Dier tuang air satu atau dua baldi dalam tank, lepas tu letak garam. Lagi brapa jam, corals dier semua jadi putih beb. Besok nyer, ikan2 nyer semua swim backstroke. Lepas tu dier tanya wa.. macam mana boleh jadi gini .... :lol::lol: Wa nak ketawa segan beb...

hehehe....gelak tutup mulu t laaaaa.. :P:P

• SRC Member

kalau nak cerita pasal bacteria ni memang berjela jela,,,

tapi pendak kan cerita laaa...dlm tank dah memang ada bacteria,esp kat life rock..tapi most of the bacteria yg ada kat system kita tu dormant...makna nya they are there....tapi tak buat apa apa....dorang leks jeeee...

apa yg lu boleh buat nak kasik dia aktif balik....kena lahh kasik sedikit carbon source kat dorang...cam kitarang gak lak....tekan 4 tin redbul baru boleh keje cam bangla.... :lol:

so,apa yg Rockyboy letak bacteria tu...mungkin specific kind of bacteria/bacteria food/carbon source to reduce PO4 n NO3 :D

o gitu jadi apa nama jenama bacteria itu beb dan only boleh tarok starting up new water only atau mature water pun boleh

• SRC Member

o gitu jadi apa nama jenama bacteria itu beb dan only boleh tarok starting up new water only atau mature water pun boleh

tu bact ada start-up dose dan maintenance dose...so takder hal laaa ...kalau lu nak reduce nitrate phosphate.tapi wa nak kene ingat kan lu....skimmer nak kene pawer dan tune tu wet skimming bila pakai benda ni.weekly water change is a must.

actually wa cakap je pandai...tank wa pun hancuzzzz,,.... :lol::lol: