Jump to content

Return of the Malay Reefers

Copperband
 Share

Recommended Posts

• SRC Member

Layanan kurang gua tak pasai beb...Tapi nengok makanan yg lu hidangkan smlm sua kira happeninglah beb....Cam nak bungkus bwak balik je... :P

Lagi satu lak jgn lupa reserve kan gua tu sps beb...sibaik smlm gua ada lain appoinment kalau tak....kecik2 5-6 bungkus frag gua bwak balik ar... :eyebrow:

Btw, Starmex kalau sua siap gua mau datang nengok eh...harga dia sungguh mengalakan betuuuul!!!! B)

orait..actually brader Gouldian dah buat dah...dia low profile jee...dia kasik wa tips..tank dia 4 kaki gak 2 deg chilling 20 menit je pakai Ti barrel...bukan dip-in-sump coil..Ti barrel tu macam kat rumah wa sekarang ni...tapi yg tu 1/2HP barrel.

so nak kene beli lagik satu yg 1HP....abt 200 bengkak...

so wa estimate ngan temp controller box ada gak lam 6-7 ratus...

ROI lu rang kire sendrik laaa on the electric saving.. :D

• Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• sky107line

2257

• RockyBoy

2101

• uyopong

1498

• barnacle

1103

Top Posters In This Topic

Posted Images

• SRC Member

BFG boleh bukak lu punya temp controller box,tangkap gambar kasik rockyboy tengok?..amacam orait? set!!

Lu datang bawak camera lah. Gua bukak tahu tapi nak pasang kadang2 yang buat hal, kecundang beb. Besok ke lusa ke lepas maghrib gua ada kat rumah.

• SRC Member
Semalam memang bz.... sampai umah terus bercucuk tanam... Bila buat gini ... skimmer wah terover-flow ... abis lantai .... wa rasa skimmer wa detect foreign water content .... :lol::lol::lol:

Teritip, bila nak pasang Deltec .... ?

next wk wa pasang...tapi nak kena beli ballast dulu...nak serikan

tank ngan cahaya...

• SRC Member

alamak sudah kena spot lah.... ;)

Datang sorang bawak tupperware keliling pinggang.................plastik beg merah dalam kocek. Cutter untuk frag sps dalam kocek sebelah, betul kan ni scenario.....

Hahaha, gurau aje beb! :)

• SRC Member

orait..actually brader Gouldian dah buat dah...dia low profile jee...dia kasik wa tips..tank dia 4 kaki gak 2 deg chilling 20 menit je pakai Ti barrel...bukan dip-in-sump coil..Ti barrel tu macam kat rumah wa sekarang ni...tapi yg tu 1/2HP barrel.

6 - 7 ratus :o ??? fuyoh mate...nak kena beli 2 set...

lagi 1 letak kat bilik...

• SRC Member

agak2 boleh pakai temperature controller lama wa tak??

yg kat chiller wa skarang ni....

• SRC Member

bilik buat normal aircon lah....

lemau betol laaa jek ni....orang citer pasal buat chiller....dia sibuk ngan aircon bilik.

aircon bilik lu panggil kedai pasang je...

tapi kalau lu nak 2-in-1....pasang condenser yg pakai 2 compressor...lagik bagus...1 ntuk tank lagik 1 ntuk bilik..lagik power...mount kat luar tingkap...

anyway...ntuk dimaklomkan...hdb boleh pasang 2 outside condensing unit...tapi check dulu breaker kat meter di luar mesti yg 40amp...baru boleh....tak sure ask HDB area office electrical section...kalau ur blk dah upgrade 40amp...flat baru..takder hal memang dah design ntuk 40amp.

macam rumah wa dah ada 2 condensing unit install kat luar....so wa takleh nak pasang kat luar lagik... :(

• SRC Member

lemau betol laaa jek ni....orang citer pasal buat chiller....dia sibuk ngan aircon bilik.

aircon bilik lu panggil kedai pasang je...

tapi kalau lu nak 2-in-1....pasang condenser yg pakai 2 compressor...lagik bagus...1 ntuk tank lagik 1 ntuk bilik..lagik power...mount kat luar tingkap...

anyway...ntuk dimaklomkan...hdb boleh pasang 2 outside condensing unit...tapi check dulu breaker kat meter di luar mesti yg 40amp...baru boleh....tak sure ask HDB area office electrical section...kalau ur blk dah upgrade 40amp...flat baru..takder hal memang dah design ntuk 40amp.

macam rumah wa dah ada 2 condensing unit install kat luar....so wa takleh nak pasang kat luar lagik... :(

ok lah bilik aircon suruh kedai pasang...

now focus on chiller and frag

Lu datang bawak camera lah. Gua bukak tahu tapi nak pasang kadang2 yang buat hal, kecundang beb. Besok ke lusa ke lepas maghrib gua ada kat rumah.

Wah...Ini macam nye kes sua kira sama cam kes tau panjat pokok tapi tak tau turun beb.. :lol: Gua rasa ada lebih baik lu tunggu uyopong datang pon cantik..

Ada kang nanti dismantle ada 8 screw tutup balik ada belen 3 screw lipa nak pasang.... :P