Jump to content

Return Of Malay Reefers

Archilles19
 Share

Recommended Posts

IMO, Kalau boleh jangan letak apa2 obat dalam tank tu......Nanti terlalu banyak chemical conflict jadi complicated susah beb. I strongly suggest untuk perform Hyposalinity to your tank & fishes pasal at this moment since you belum ada apa coral I guess its easier to do it...O.k, Sebelum apa2 boleh tak kita semua tahu berapa ikan yg dah terkena white spot tu?

Lagi satu best if kalau ada seperate empty tank untuk masukan semua ikan2 tu selama 2 bulan tanpa adanye biological filter atau pun L/R....And from there we will try to lead you....hah??? 2 bulan??? he..he...

O.k...kenapa 2 bulan ialah e idea is untuk membunuh semua kuman2 ich yg bertelur dari main tank awak kerana selagi adanye host didalam main tank seperti ikan atau inverterbrate yg lain2 ia akan serang tanpa diketahui oleh hobbies2. And as for me....Ini adalah yg terbaik dan lagi murah untuk menyelamatkan ikan2 tu semua.....Tapi cuma memerlukan kesabaran yg banyak dalam proses ini. :)

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

thanks copperband...

Bang best is try kurang kan makanan sementara waktu ni....And apa yg copperband bilang tadi betul takde salah kalau maintain water changes

every weeks untuk memberikan nafas baru pada air laut tu ....Sama kalau boleh bersih kan L/R sebulan atau dua bulan sekali dengan brush untuk keluarkan syndrome algae2 yg degil....Check parameter sama maintain kan magnesium sebanyak 1300ppm - 1450ppm. Other than that kita tunggu explaination dari brader2 yg lain lak.

Insyakallah!!! ;)

gua tgh observe rock beauty ngan pottery.

kalau tak sesuai untuk sps. terpaksa let go.

jual, bukan kasi.

Dulu lagi pakcik dah cakap dwaft angel mana boleh satu bumbung....Mesti ada yg sepak menyepak, bercekau, tarik2 rambut tu pun maki hamun belum tau lagi..Tapi kalau Pottery lu nak let go gua ambik.... :yeah:

Refractometer tu apa?

Refractometer adalah sejenis digital equipement device yg menunjukan accuracy of air laut mengandungi paras garam yg begitu tepat kalau dibandingkan dengan hydrometer yg hanya mengunakan sling arm sahaja.....jadi kalau membuat proses hyposalinity harus mendapatkan paras angka salinity yg begitu rendah sampai keparas 1.0010-1.0011 supaya dapat membunuh kuman2 ich sebelum ia dapat membunuh ikan2 awak semua.....

Mengenai proses dua bulan itu....Adalah kajian yg telah dibuat oleh pakar2 reef disatu site @Reefkeeping. Sebab2 nye mengikut pakar2 telur2 nye semua akan menetas setiap dua minggu dan akan bergantung pada host2 seperti ikan atau inverterbrate yg lainnya. So, Adalah baiknya jika kita mengikut cara2 tersebut lah.

Btw, I had experience it before and kalau boleh mintak jauhkan lah ia :whistle ...selamat mencuba ia.... :P

dia macam teropong ajaib. letak air dua titik.

tgk kat teropong,dah dapat tau salinity, accurate lak tu.

tapi bile tgk diam je, jgn cakap, nanti ternampak lak

muka jason king, macam cerita laksemana doremi.

Betul tu....Boleh teropong nombor lagi...Btw, teritip kalau nak datang nanti jgn buat2 lupa nak bawak lagi lak....Gua dah lama tak gunakan teropong ajaib tu beb... ;)

• SRC Member
Eh...korang semua perasan tak? Kat pasar mlm sekarang tengah musim bidding on perata.....Nak tau kenapa??? :blink: Hah!! tengok kat bawah... :rolleyes:

Sekarang tengah musim perata shipment daa..... :lol::lol::lol::upsidedown:

Sky malam ni ada sps and lps shipment kat iwarna....

aku ingat malam ni aku ajak members aku go lah

hehe

malam ni lah atau besok pagi

kul 2am

Hold the phone!!! Kalau ikut kiraan tengelam nye matahari nengok anak bulan kira mlm laa...Kalau ikut kiraan waktu lak....Sebelum subuh 2pagi esok harinye.... :P:lol:

Kalau mlm besuk gua terpaksa mundurkan diri beb....Pasal teringat besuk kira2 mlm Jumaat dong engak bisa gue!!! :look:

nampak2 ta' boleh lah Sky....

kerja sebelah petang lah....

nvm...insha'allah bertemu lah juga ya

Takpe lah bro...Jodoh pertemuan tu ditangan tuhan. Tidak mengapalah.. :lol::lol:

Tapi nanti gua P.M lu gua nya hp no: Incase kalau lu sampai dulu lu leh call gua untuk updatekan apa yg belen2 kat sana sebelum gua kesana...Kan apa, Cuma

takut flamehawk dicuci bersih oleh pembeli2. :unsure::look: